Подножје за Реле

REL-PYF8A-E
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
OMRON
Подножје за Реле, x2, 7 A, 250 V, Шраф, DIN
310 ден
(вклучено ДДВ): 47,29 ден
Б.Исп.одЛагер
w

Подножје за реле со два контакти.

 

Карактеристики:

  • Број на изводи: 8
  • Максимална струја:
  • Максимален напон: 250V
  • За монтажа на DIN шина
  • Со приклучоци за зашрафување
  • Погодно за: MY2,G3FM серии на релиња
  • Димензии: (76х31)mm
Број на контакти 2
Димензии 76х31 mm
Тежина 31 g
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2021 Loging Electronics. All rights reserved.