Подножје за Реле

REL-S006
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
PANASONIC
Код од Произв.: AHNA21K

Подножје за Реле, x2, 5 A, 250 V, Шраф, DIN

495 ден
(вклучено ДДВ): 75,51 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

Подножје за реле со два контакти.

 

Карактеристики:

  • Број на контакти: 2
  • За монтажа на DIN шина
  • Со приклучоци за зашрафување
  • Број на пинови: 8
  • Димензии: (71х15,7х29,8)mm
Број на контакти 2
Димензии 71х15,7х29,8 mm
Тежина 30 g
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2021 Loging Electronics. All rights reserved.