Реле

REL-20501.
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
NAIS
Код од Произв.: DS2Y-S-DC5V ROHS
Реле, DPDT, 5 VDC, 0.3A
135 ден
(вклучено ДДВ): 20,59 ден
Б.Исп.одЛагер
w

Минијатурно реле со два контакти 5V 0,3A.

Преклопува два контакти.

 

Карактеристики:

  • Два контакти: NO\ NC
  • Напон на намотка: 5V-DC
  • Параметри на контактите : 0,3А 125V-AC, 1A 30V-DC
  • Номинална моќност на намотка 200mW
  • Отпорност на калемот: 125Ω
  • Температурен опсег: (-40 +70)°C
Број на контакти 2
Број на пинови 8
DC Напон 5 V
Максимална Струја 0,3 A
Димензии 20х10х10 mm
Тежина 4 g
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2022 Loging Electronics. All rights reserved.