Реле

REL-10502
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
RND Components
Реле, SPDT, 5 VDC, 2A, PCB
89 ден
(вклучено ДДВ): 13,58 ден
Б.Исп.одЛагер
w

Реле за на плочка со еден контакт 5V 2A.
Преклопува еден контакт, SPDT (single pole - double throw).

 

Карактеристики:

 • Напон на намотка: DC 5 V
 • Отпор на намотка: 167Ohm
 • Намотка: DC
 • Контакт: 1CO
 • Терминали: PCB Пинови
 • Монтирање на печатена плочка
 • Напон на преклопување: 60V-DC, 120V-AC
 • Струја: 2A
 • Капацитет на прекинување: 48W
 • Ширина: 7.4mm
 • Висина: 10mm
 • Должина: 12.4mm
Број на контакти 1
Број на пинови 6
DC Напон 5 V
Максимална Струја 2 A
Димензии 12.4x10x7.4 mm
Тежина 2 g
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2022 Loging Electronics. All rights reserved.