Реле

PILZ PNOZX4
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Pilz

Безбедносно реле, 24 VDC, 3PST-NO, SPST-NC, PNOZ X4, DIN Шина, 8 A, Со Завртки

19.407 ден
(вклучено ДДВ): 2.960,39 ден
Б.Исп.одЛагер
w

Уред за стопирање во итни случаи и монитор за безбедносна порта според стандардите: VDE 0113-1, 11/98, EN 60204-1, 12/97 и IEC 60204-1, 11/98.

Во куќиште P-97 од 45 mm, се прицврстува на стандардна шина.

Реле со 3 сигурносни излези N/O, и 1 N/C помошен контакт.
Ниска ударна струја погодна за транзисторски полупроводнички излези од светлосни бариери.
Работа со еден/двоканален влез со детекција на краток спој
Можност за поврзување на прекинувачот EMERGENCY STOP за стартување на граничниот прекинувач за безбедносна порта.
Куќиште со ширина од 45 mm.
LED индикација за статусот на префрлување  за Канал 1 и 2 и напојувањето.
Во согласност со EN 60204-1
BG одобрение. UL, cUL признат.

 

Карактеристики:

  • Напон на намотка: 24VDC
  • Конфигурација на контакти: 3PST-NO, SPST-NC
  • Серија на производи: PNOZ X4
  • Монтирање на релето: на DIN шина
  • Струја на контакто:
  • Терминали на реле: завртки
  • Напон на контакти AC Nom: 240V
  • Напон на контакти DC Nom: 24V
  • Материјал за контакти: Сребро-калај оксид
  • IP заштита: IP20, IP40, IP54
Број на контакти 4
Број на пинови 24
DC Напон 24 V
Максимална Струја 8 A
Димензии 87 x 45 x 121 mm
Тежина 245 g
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2022 Loging Electronics. All rights reserved.