Реле

REL-124010/L
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
PANASONIC
Код од Произв.: AHN111Y2

Реле, SPDT, 240 VAC, 10 A, LED

1.110 ден
(вклучено ДДВ): 169,32 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

Реле со еден контакт 240V-AC, 10A, со LED индикација.

Преклопува еден контакт SPDT (single pole double throw).

 

​​Карактеристики:

 • Форма на Контакт: SPDT (1 форма С)
 • Тип на намотка: Non Latching
 • Струја на контакти: 10А
 • Напон на намотка: 240VAC
 • Струја на намотка: 4,80 mA
 • Напон на контакти: 250VAC/30VDC
 • Отпорност на намотка: 0
 • Моќност на намотка: 1,20VA
 • Работна температура: -40°C~+70°C
 • Број на изводи: 5
 • Димензии (mm) ДxШxВ: 29x13x29
Број на контакти 1
Број на пинови 5
Димензии 29x13x29 mm
Тежина 19 g
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2021 Loging Electronics. All rights reserved.