Рид Реле

REL-105014
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Pacer
Код од Произв.: EDR-0021A0500Z
Рид Реле, SPST, 5 VDC, 1 A, PCB
99 ден
(вклучено ДДВ): 15,1 ден
Б.Исп.одЛагер
w

Рид реле 5V-DC 1А-DC во метално куќиште.

Преклопува еден контакт.

 

Карактеристики:

  • Еден пол: NO
  • Напон на намотка: 5V-DC
  • Параметри на контакт: 1A-DC
  • Номинална моќност на намотка: 50mW
  • Отпорност на намотка: 150Ω
  • Температурен опсег: (-10 +60)°C
Број на контакти 1
Број на пинови 4
DC Напон 5 V
Максимална Струја 1 A
Димензии 26x9x9,8 mm
Тежина 5 g
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2022 Loging Electronics. All rights reserved.