Рид Реле

REL-1120052
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Pacer
Код од Произв.: EDR-201A1200Z
Рид Реле, SPST, 12 VDC, 0.5 A, PCB
29 ден
(вклучено ДДВ): 4,42 ден
Б.Исп.одЛагер
w

Рид реле 12V-DC 0,5 А во DIP куќиште.

Преклопува еден контакт.

 

Карактеристики:

  • Еден пол: NO
  • Напон на намотка: 12V-DC
  • Параметри на контакт: 0,5A-DC
  • Номинална моќност на намотка: 144mW
  • Отпорност на намотка: 1KΩ
  • Температурен опсег: (-40 +85)°C
Број на контакти 1
Број на пинови 8
DC Напон 12 V
Максимална Струја 0,5 A
Димензии 19,9х7,62х0,9 mm
Тежина 2 g
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2022 Loging Electronics. All rights reserved.