Метеоролошка Станица

KN-WS205
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Nedis
Код од Произв.: WEST201GY
Станица, Метеоролошка, Aларм, Xигрометар, Cензор за Oтворено
1.170 ден
(вклучено ДДВ): 178,47 ден
Б.Исп.одЛагер
w

Метеоролошка станица со која ги добивате најновите информации за времето. Станицата работи со надворешен безжичен сензор и ги покажува внатрешната и надворешната температура. Исто така е опремена и со хигрометар кој ја мери влажноста на воздухот во просторијата. Метеоролошката снатица уште се карактеризира со календар и часовник со аларм и снуз функција и согласно сите овие карактеристики претставува идеално решение за вашиот дом или канцеларија.

 

Карактеристики:

  • Мерење внатрешна и надворешна температура за целосен преглед
  • Вградениот хигрометар ја мери влажноста на воздухот во просторијата
  • Може да се користи како часовник кој покажува дата и време
  • Часовникот се карактеризира со аларм и снуз функции
Временска прогноза
Да
Температура
Да
Влажност на воздухот
Да
Надворешен сензор
Да
Приказ на Час / Датум
Да
Радио-контролиран часовник
Да
Аларм (Будилник)
Да
Тип на Напојување
Батерии
Број на батерии 5
Тип на батерии
AAA
Надворешна боја
 црна
 сива
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2022 Loging Electronics. All rights reserved.