Керамички Кондензатор

CCLM 100K
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Керамички Кондензатор, 100nF, 50V
5 ден
(вклучено ДДВ): 0,76 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

Повеќеслоен керамички кондензатор кој нуди ненадминлива волуметриска ефикасност за достигнување на големи капацитети спакувани во мали димензии, кои покажуваат одлични карактеристики при високи фреквенции.

 

Карактеристики:

  • Капацитет: 100nF
  • Напон: 50V
Капацитет 100 nF
Максимален напон 50 V-DC
Растојание меѓу контакти 2,54 mm
Коментари (0) Напишете коментар

Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2022 Loging Electronics. All rights reserved.