Хоризонтална Монтажа Тример Потенциометар

IP 330R
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Хоризонтална Монтажа Тример Потенциометар, 330 Ohm, 0.3 W
14 ден
(вклучено ДДВ): 2,14 ден
Б.Исп.одЛагер
w

Хоризонтален тример потенциометар 330Ω.

 

Карактеристики:

  • Пречник: 6mm
  • Максимална моќност: 0.3W
  • Толеранција: ±25°
  • Температурен опсег: (-25 +100)°C
  • Агол на ротација: 240° (± 10°)
Отпорност 330 Ω
Максимална Моќност 0,3 W
Толеранција 25 %
Димензии 6 mm
Коментари (0) Напишете коментар

Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2022 Loging Electronics. All rights reserved.