Развојни Системи

Производи на страна:
Страна 1 од 54
MIKROE-1993/LED
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: MIKROE-1993
7x10 R Click Плочка, Додаток за Развојна Плочка, LED Матрица
802 ден
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
MIKROE-2523
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: MIKROE-2523
AC Current Click Плочка, Додаток за Развојна Плочка, Мерење на Наизменична Струја
748 ден
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
MIKROE-2690
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: MIKROE-2690
ADAC Click Плочка, Додаток за Развојна Плочка, 8-Канален 12-Bit ADC, DAC и GPIO
1.390 ден
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
MIKROE-2377
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: MIKROE-2377
Ammeter Click Плочка, Додаток за Развојна Плочка, Мерење на AC/DC Струја
1.283 ден
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
ARD-STARTER KIT2
Брзо инфо
(0)
Развоен Микрокомпјутер Arduino / Genuino, Кит
4.444 ден
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
ARD-DUE
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: A000062
Развоен Микрокомпјутер Arduino Due, AT91SAM3X8E
2.990 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
ARD-DUE/LC
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: ARDUINO DUE
Развоен Микрокомпјутер Arduino Due, AT91SAM3X8E
1.995 ден
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
ARD-ESPLORA
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: ARDUINO ESPLORA
Развоен Микрокомпјутер Arduino Esplora, Sensors, Joystick, ATmega32
2.464 ден
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
ARD-ETHERNET/LC
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: ARDUINO ETHERNET W/O POE
Развоен Микрокомпјутер Arduino Ethernet без POE, ATMEGA328
1.848 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
ARD-ADD GSM SH2
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: SIM808 EVALUATION MODULE
Развоен Микрокомпјутер Arduino GSM/GPRS Module, SIM808
2.650 ден
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
ARDUINO GPRS
Брзо инфо
(0)
Развоен Микрокомпјутер Arduino GSM/GPRS Module v3, Quad Band, UART
4.313 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
ARD-ADD GSM SH1
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: GSM GPRS SHIELD
Развоен Микрокомпјутер Arduino GSM/GPRS Module, SIM900
2.955 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
ARDUINO MKR IoT
Брзо инфо
(1)
Код од Произв.: GKX00006
Развоен Микрокомпјутер Arduino MKR1000 IoT Bundle, Кит Компоненти, 5 вежби
7.085 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
ARDUINO AUDIO
Брзо инфо
(0)
Развоен Микрокомпјутер Arduino Music Shield v2, MP3, WMA, WAV, AAC, MIDI, Ogg Vorbis
2.490 ден
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
ARD-NANO V3/LC
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: ard_NanoV3

Развојна плочка базирана на ATmega328 микроконтролер.

1.250 ден
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
MINI-32 Board mk
plavi artikli_mkd_mk_den
ME-ADD uMMB-PIC3 мк
Raspberry PI 4mk
mikrobitMK
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2022 Loging Electronics. All rights reserved.