EEPROM Mеморија

24C08N.
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Код од Произв.: CAT24C08LI-G
EEPROM Mеморија, 8 K, 1024 x 8 bit, DIP-8
33 ден
(вклучено ДДВ): 1,57 ден
Б.Исп.одЛагер
w

EEPROM (Electrically Erasable Programmable Read-Only Memory) е тип на "non-volatile" меморија која се користи во компјутерите и другите електронски уреди за да се зачуваат мали количества на податоци кои мора да останат зачувани кога ќе се исклучи напојувањето на уредот, како на пример калибрациски табели или конфигурациски податоци за самите уреди.
EEPROM-ите се реализирани со полиња од транзистори со лебдечки гејт (floating-gate transistors).

Капацитет
8K (1024x8) Bits
Интерфејс
I2C Bus
Куќиште
DIP
Број на пинови
8
Работен напон 4.5 - 5.5 V
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2021 Loging Electronics. All rights reserved.