Додаток за LCR Метар

INSTEK LCR-08
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Instek
Код од Произв.: LCR-08A
Додаток за LCR Метар, Instek
20.198 ден
(вклучено ДДВ): 3.081,05 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

GW INSTEK LCR-08 е додаток сонда за испитување на SMD компоненти во облик на штипка.

 

Карактеристики:

  • 4 жично поврзување до испитните точки.
  • Прилагоден дизајн за работа со SMD компоненти
  • Фреквенција: 1MHz
  • Максимален напон: ±35V
  • Компатибилен со LCR-800 и LCR8101G сериите LCR метри на Instek
Коментари (0) Напишете коментар

Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2022 Loging Electronics. All rights reserved.