Додаток за LCR Метар

INSTEK LCR-07
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Instek
Код од Произв.: LCR-07
Додаток за LCR Метар, Instek, Алигатор Штипки, Крокодилки
8.272 ден
(вклучено ДДВ): 1.261,83 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

GW INSTEK LCR-07 е додаток наменет за за тестирање на пасивни компонент, специјално дизајниран за изведување на високоимпедансни мерења, посебно на отпорници со висока вредност односно кондензатори со пониски вредности.

 

Карактеристики:

  • Фреквенција: до 1MHz
  • Максимален напон: ±35V
  • Компатибилен со LCR800 и LCR8101G сериите на LCR метри
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2022 Loging Electronics. All rights reserved.