Додаток за LCR Метар

INSTEK LCR-06A
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Instek
Код од Произв.: LCR-06B
Додаток за LCR Метар, Instek
11.446 ден
(вклучено ДДВ): 1.746 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

GW INSTEK LCR-06А - додаток наменет за тестирање на пасивни компоненти, специјално дизајниран за изведување на мерења на мали отпорности и големи капацитивности.

 

Карактеристики:

  • Фреквенција: до 1MHz
  • Максимален напон: ±35V
  • Компатибилен со LCR800 и LCR8101G сериите на LCR метри
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2022 Loging Electronics. All rights reserved.