PAT Тестер

METREL MI-3309BT
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Metrel
Код од Произв.: MI 3309 BT
Тестер на Сигурност на Електрични Уреди, Bluetooth
66.180 ден
(вклучено ДДВ): 10.095,25 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

MI 3309 BT DeltaGT е повеќенаменски инструмент со батериско или напојување од мрежа наменет за изведување на мерења и тестирање на безбедност на преносни електрични уреди. Поради двата начини на напојување, MI 3309 може да врши тестови кои обично се наоѓаат на поголеми, потешки машини (на пример, диференцијално истекување, истекување при допир, тестирање на  електрична моќност итн.). Уредот е лесно пренослив, при што ракувањето и употребата на инструментот е брзо и едноставно. Дополнително, уредот има големи графички LCD дисплеј со позадинско осветлување со два индикатори PASS / FAIL LED и HELP приказ за секое мерење.

 

Карактеристики:

 • Функционална и визуелна инспекција
 • Мерење на отпорност на заземјување и отпор на изолација
 • Испитување на отпорност на изолација на изолирани достапни проводни делови
 • Мерење на струја на истекување и струја на истекување на изолирани достапни проводни делови
 • Мерење на диференцијална струја на истекување
 • Мерење на струја на истекување при допир
 • Мерење на моќност
 • Тест на поларитет на IEC кабел
 • Мерење на струја на истекување и оптоварување струи со струјна клешта
 • TRMS мерач на напон
 • Графички LCD екран со резолуција од 128 x 64 точки со позадинско осветлување
 • Bluetooth комуникација преку aPAT андроид апликација со печатач, баркод скенер и компјутер
 • Зелена/Црвена индикација за PASS / FAIL (поставена на страните на LCD-дисплејот)
 • Флеш меморија за складирање на резултатите и параметрите на тестот (капацитет од околу 1500 тестови)
 • Вграден часовник во реално време
 • QR систем за кодирање за брза идентификација на уредот кој се тестира

Составен од: инструмент, мека торбичка за носење, IEC кабел, 2 m, мерни сонди, кафеава, зелена, црна, 1.5 m, алигатор штипки: кафеава, зелена, црна, RS232 кабел, USB кабел, упатство за употреба, кратко упатство за употреба, сертификат за калибрација, NiMH батерии за полнење, тип AA, 6 парч/

Опции:

 • PC SW PATLink PRO Plus, наменет за напредна анализа на резултатите од тестот и креирање извештај за професионален тест
 • Aпликација за aPAT андроид
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2022 Loging Electronics. All rights reserved.