LCR Mетар

INSTEK LCR-6200
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Instek
Код од Произв.: LCR-6200
LCR Метар, Променлива Тест Фреквенција, Лабораториска Употреба
213.524 ден
(вклучено ДДВ): 32.571,46 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

GW INSTEK LCR-6200 е дигитален, лабораториски LCR метар за изведување на прецизни лабораториски мерења на индуктивност, капацитивност и отпорност. Поседува голем 3.5" LCD дисплеј во боја, со резолуција 320 x 240 пиксели кој нуди приказ на четири мерни параметри во исто време.


Карактеристики:

 • Фреквенција на тестирање: 10Hz~200kHz
 • Основна точност: 0.05%
 • Испитен напон во опсегот 10mV до 2V
 • Максимална брзина на мерење до 25ms
 • 16 мерни параметри
 • PASS/FAIL карактеризација на мерењата
 • Истовремен испис на испитните параметри и измерените големини на дисплејот
 • Можност за снимање на слики
 • Вградена меморија за снимање на 10.000 мерни точки
 • Нагодување на брзината на мерниот процес: SLOW, MEDIUM, FAST
 • RS-232 и USB приклучоци
   

Комплетот содржи: инструмент, сонди за тестирање, CD со софтвер и упатство за користење.

Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2022 Loging Electronics. All rights reserved.