Mилиомметар

PKT-P2705
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Peaktech
Код од Произв.: P 2705
Тестер на Мали Отпорности, Милиомметар, Дигитален
9.928 ден
(вклучено ДДВ): 1.514,44 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

Peaktech P 2705 е милиометар за мерење на мали отпорности во опсег 100 μΩ до 40 Ω. Типични апликации при кои се користи се:

 • Мерење на отпорноста на навивките на електрични мотори, генератори, трансформатори, шантови, PCB траки, отпорност на преклопување на прекинувачи и релеи
 • Мерење на непрекинатост на проводниците со комерцијални и индустриски инсталации
 • Проверка на квалитетот на спојни места во разводни табли,  кај осигурувачи, спојни места со штраф, контакти и сл.


Карактеристики:

 • Најдобра резолуција: 0,1 mΩ
 • Испитна струја струја: 2mA (40Ω), 20mA (4Ω) и 200mA (400mΩ)
 • 3 3/4 цифрен LCD  (приказ 4000) со позадинско осветлување и 42-сегментен барграф
 • Индикација за слаба батерија
 • MIN / MAX / RELфункции
 • Автоматско исклучување
 • Тест на диоди и континуитет
 • Мерење на мали отпорности со 4 жилни Келвин-ови сонди
 • CAT III 1000 V
 • TÜV / GS, TÜV Rheinland одобрување

Комплетот содржи: преносен куфер, тест сонди со 2mm мерни завршетоци, батерии, 4 жилни келвинови сонди за мерење на мали отпорности и прирачник

Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2022 Loging Electronics. All rights reserved.