LCR Mетар

UNI-T UT603
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Uni-T
Код од Произв.: UT603
LCR Метар, 9V
2.850 ден
(вклучено ДДВ): 434,75 ден
Б.Исп.одЛагер
w

UNI-T UT603 е дигитален мерач на капацитивност и индуктивност моќност, користен за тестирање на отпорници, кондензатори и индуктивитети. Може да се користи и за мерење на параметрите на транзистор.
 

Може да се користи за проверка на електронските компоненти во електронските лаборатории, производните линии, служните за одржување, како и за потребите на училиштата.

 

Карактеристики:

 

  • Макс. приказ 1999 година (61 х 32мм)
  • Опсег за отпорност: 20 мм, најдобра точност: +/- (0,8% + 1)
  • Опсег за капацитивност: 600 μF, најдобра точност: +/- (1% + 5)
  • Опсег за индуктивност: 20H, најдобра точност: +/- (2% + 8)
  • Тест на диоди
  • Тест на непрекинатост
  • hFE тест за транзистори
  • LowBat индикација
  • Напојување: 9V батерија
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2022 Loging Electronics. All rights reserved.