Mерач на Mоќност

YOKOGAWA WT310E
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Yokogawa
Дигитален Мерач на Моќност, Комапктен
230.080 ден
(вклучено ДДВ): 35.096,95 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

WT310E е подобрена верзија на 5-тата генерација на Yokogawa на компактни мерачи на моќност. Овој  инструмент е наменет за широк спектар на апликации за тестирање во производството, контрола на квалитет и развојно-истражувачки потреби.

WT310E  е лесен за употреба, економичен и прецизен инструмент и често користен за тестирање на електрични уреди, развој и евалуација на апарати за домаќинство, тестирање на батерии или DC напојувани уреди и тестови за сообразност на уреди непрекинато напојување (UPS).
Солидната резолуција на мерење на моќност на WT310E и софтверот за потрошувачка на енергија им овозможува на операторите брзо и едноставно изведување на тестови според  EnergyStar спецификациите или други стандарди за потрошувачка во stand-by режим на работа.

 

Карактеристики:

 • Мерење на AC напон до 600V
 • Мерење на струја на струја со следниве опсези: 5 mA / 10 mA / 20 mA / 50 mA / 100 mA / 200 mA / 0,5 A / 1 A / 2 A / 5 A /
 • Основна точност на мерењето на моќност: 0,1% од отчитувањето + 0,05% од опсегот
 • Многу висока резолуција на мерења на моќност: макс. 100 μW за поставен струен опсег од 5 mA
 • Фреквентен опсег: DC, 0,1 Hz до 100 kHz
 • Мерење на фреквенција на 2 канали (напон и струја)
 • Брзина на земање на примероци: 100 kS / s
 • Автоматско подесување на интеграцијата
 • Работна температура: 5 ° C до 40 ° C
 • Интерфејс: USB  (стандардно). Опционо RS232, GPIB, Ethernet, Modbus / TCP

Стандардни додатоци:кабел за напојување (1 сет), гумена подлога (1 сет), заштитно капаче за струен влез (1 сет), упатство за брзо користење (1 сет), безбедносен терминален адаптер 758931, CD (1 парче, вклучено и упатство за употреба и упатство за комуникација и софтвер VIEWER)

Опции:

 •     C7: Ethernet интерфејс
 •     EX1 Влез за надворешен сензор 2.5 V / 5 V / 10 V
 •     EX2: Влез на надворешен сензор 50 mV / 100 mV / 200 mV / 500 mV / 1 V / 2 V
 •     G5: Мерења на хармоници
 •     DA4: D / A- излез (4 CH)
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2022 Loging Electronics. All rights reserved.