PAT Тестер

METREL MI-3360F
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Metrel
Код од Произв.: MI 3360F

Тестер на Сигурност на Електрични Уреди, PAT тестер.

165.777 ден
(вклучено ДДВ): 25.288,02 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

Metrel MI-3360F е моќен преносен PAT тестер наменет за изведување електрични тестови за безбедност на машини, апарати и електрични табли.

 

Карактеристики:

 • Голен 4.3" TFT дисплеј со touchscreen
 • Предефинирани AUTOSEQUENCE функции кои обезбедуваат едноставно и брзо извршување на тест секвенца за тестираниот уред
 • Систем за читање на QR и баркод во комбинација со AUTOSEQUENCE дополнително ја поедносавува испитната постапка
 • Дефинирање на испитни групи: инструментот има вградени филтри во согласност со областа на примена, што му овозможува на корисникот едноставен избор на потребните секвенци за тестирање.
 • Поддршка за тестирање за PRCD: поддршка за сите типови на PRCD, вклучително и 2-полни, 3-полни, K/Di (варистор), S (3 пола) и тестирање со  PE сонда.
 • Поддршка за RCD тестирање: сите инструменти поддржуваат тестирање на A, AC, B, B+ и F RCD.
 • Тестирање на осигурувачи: инструментот има специјален, интегриран модул за брзо тестирање на сите видови осигурувачи.
 • HardWired уреди: инструментите имаат интегрирани дополнителни тест терминали кои му овозможуваат на корисникот едноставно тестирање на hard-wired уреди
 • Тестирање со висок напон (само MI 3360 F): инструментот овозможува мерење на отпор на изолација што е неопходно после изведени  поправки или одржување на електричните уреди
 • Тестирање на опрема за заварување (само во комбинација со А 1422): сите модели на OmegaPAT XA поддржуваат тестирање на опрема за заварување во согласност со IEC/EN 60974-4.
 • Голема меморија: поддршка за microSD мемориски картички, 8 GB картичка веќе интегрирана во инструментот, која може да се прошири до 32 GB.
 • PC SW Metrel ES Manager: овозможува креирање на тест структури, кориснички дефинирани AUTOSEQUENCE, професионални извештаи за тестирање и пренос на податоци за архивирање.
 • aMESM Android SW: овозможува скенирање на QR-кодови и прикачување на претходно подготвени AUTOSEQUENCE рутини дефинирани од корисникот


Комплетот содржи:

 • Инструмент MI 3360 F OmegaGT XA
 • Торба за додатоците
 • Smartball пенкало за дисплејот осетлив на допир
 • Флеш тест сонда
 • Крокодил штипка, црвена
 • Крокодил штипка, црна
 • Мерна сонда, црна
 • Врв за мерна сонда, црн
 • Тест кабел IEC, 2 м
 • Кабел за напојување
 • USB кабел
 • Сертификат за калибрација
 • Прирачник за упатства во кратка форма
 • CD со упатство за употреба (целосна верзија) и PC SW Metrel ES Manager
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2022 Loging Electronics. All rights reserved.