RF генератор

SIG. SSG3032X
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Siglent

RF сигнал генератор, 9kHz - 3,2GHz, 0.01Hz, 5".

291.897 ден
(вклучено ДДВ): 44.526,66 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

SIGLENT SSG3032X е функциски генератор со фреквентен опсег од 9 kHz до 3,2 GHz. Обезбедува нормална аналогна модулација како што се AM, FM и PM. Обезбедува и пулсна модулација и генератор на импулси
Неговата висока прецизност во генерираните сигнал го вбројува во  напредните сигнал генератори за развојно-истражувачки апликации, ЕДУ апликации и индустрија.Карактеристики:

 • Фреквенција до 3,2 GHz
 • Резолуција за поставување на фреквенција од 0,01 Hz
 • Излез на ниво од -110 dBm до +13 dBm
 • Максимално ниво до +20 dBm (тип.)
 • Фазен шум: -110 dBc/ Hz @ 1 GHz, 20 kHz поместување (тип.)
 • Точност на нивото ≤0,7 dB (тип.)
 • Подржани модулации: AM, FM, &PM со внатрешен, надворешен или Int+Ext извор
 • Модулација на импулсот, однос на висок/ниско ниво ≥70 dBc
 • Генератор на импули (опција)
 • Мерење на USB моќност
 • 5 инчен TFT капацитивен екран на допир, поддржан глушец и тастатура
 • Веб-прелистувач за далечинско управување преку компјутер и мобилни терминали
 • Стандардни комуникаицски интерфејси: USB Host, USB-уред (USB TMC), LAN (VXI-11, приклучок, Телнет). Опција: GPIBКомплетот содржи: инструмент, USB кабел, кабел за напојување, упатство

Начин на генерирање на бранова форма
RF
Фреквентен опсег 3.200 MHz
Подржани модулации
AM
FM
PWM
Вграден бројач на фреквенција
Да
Поврзување со компјутер
USB
LAN
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2022 Loging Electronics. All rights reserved.