RF генератор

SIG. SSG5040X
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Siglent

RF сигнал генератор, 9kHz - 4GHz, 0.01Hz, 5".

419.137 ден
(вклучено ДДВ): 63.936,15 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

SIGLENT SSG5040X е RF генератор кој може да генерира аналогни сигнали и има опсег на фреквенција од 9 kHz до 4 GHz. Се одликува со врвни перформанси во апликациите во индустријата кои налагаат мерења на  фазен шум, "чисти" фреквентни спектри и пропусни опсези, EVM, излезна моќност.

Генераторот го покрива најважниот опсег на RF за дигитални безжични комуникации и  вклучува стандардни датотеки со брановидни форми. SSG5040X е моќен и економичен генератор кој е идеален за истражување и развојно-истражувачки потреби, ЕДУ апликации и индустрија.

 

 

Карактеристики:

 • Фреквенција до 4 GHz
 • Резолуција за поставување на фреквенција од 0,001 Hz
 • Максимална излезна моќност до +26 dBm (тип.)
 • Фазен шум: -120 dBc/ Hz @ 1 GHz, 20 kHz поместување (тип.)
 • Корисничко нагодување на рамност (flatness)
 • Подржани модулации: AM, FM, PM со внатрешен, надворешен или Int + Ext извор
 • Еднопулсен, двопулсен и генератор на импулсна поворка (опција)
 • Внатрешна модулација на IQ со пропусен опсег на модулација од 150 MHz со совршена фабричка калибрација
 • Вградени стандардни примероци на бранови форми на вградени дигитални комуникации како што се 5G-NR, LTE, WCDMA, WLAN, Blue - Tooth, CDMA
 • Внатрешниот прилагоден режим генерира вообичаени IQ сигнали како што се QAM, FSK, ASK, MSK
 • Аналогни диференцијални I/Q излези
 • Надворешен аналоген I/Q влез
 • Мерење на USB моќност
 • 5 инчен TFT капацитивен дисплеј на допир, поддржан глушец и тастатура
 • Веб-прелистувач  за далечинско управување од компјутер и мобилни уреди
 • Стандардни комуникациски интерфејс: USB-host, УСБ-уред (USB TMC), LAN (VXI-11, приклучок, телнет). Опција: GPIB


Комплетот содржи: инструмент, USB кабел, кабел за напојување, упатство

Начин на генерирање на бранова форма
RF
Фреквентен опсег 4.000 MHz
Резолуција на фреквенција 1 mHz
Подржани модулации
AM
FM
PWM
Поврзување со компјутер
USB
LAN
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2022 Loging Electronics. All rights reserved.