Електронски Товар

RND 320-KEL103
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
RND Lab

Електронски DC Товар, 120V, 30A, 300 W, RND Lab.

24.582 ден
(вклучено ДДВ): 3.749,8 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

RND 320-KEL103 Електронски DC Товар, 120V, 30A, 300 W, RND Lab.

Високосјаен LED дисплеј.
Четири режими на работа: CV / CC / CR / CP
Далечинска функција за компензација.
Функција за тестирање на батеријата.
Функција за исклучување на меморијата.
Функција за краток спој.
Функција за надворешно активирање.
Намалено ниво на бучава.
Дигитални контролни елементи.
Заштита од преоптоварување, краток спој и прегревање.
USB, RS232 и LAN интерфејси

Автоматски тест, OPP тест, OCP тест функции
100 поставки за складирање
Динамички режим: до 10 kHz
Содржина: Главен уред, упатство за употреба, кабел за напојување, USB кабел, RS232 кабел, софтвер ЦД

 

Карактеристики:

 • Деклариранаа моќност: 300 W
 • Режим на постојан напон Мин. 0 V
 • Режим на постојан напон Макс. 120 V
 • Режим на постојана струја Мин. 0 А
 • Режим на постојана струја Макс. 30 А
 • Напон Мин. 110 V
 • Напон Макс. 220 V
 • Вид на DC оптоварување: програмабилно
 • Тип на дисплеј: LED
 • Тип на интерфејси: RS232, USB
 • Режим на постојан отпор Мин. 0,05 Ohm
 • Режим на постојан отпор Макс. 7,5 kOhm
Вкупна моќност 300 W
Вградени заштити
Заштита од куса врска
Температурна заштита
Заштита од преоптоварување
Тежина 6,68 kg
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2022 Loging Electronics. All rights reserved.