Електронски Товар

RND 320-KEL102
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
RND Lab

Програмабилен Електронски DC Товар, 120V, 30A, 150 W, RND Lab.

22.488 ден
(вклучено ДДВ): 3.430,37 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

RND 320-KEL102 - Програмабилно Електронско Оптоваровање, 120V, 30A, 150W, RND Lab.


 

Карактеристики:

 • Деклариранаа моќност: 150 W
 • Режим на постојан напон Мин. 0 V
 • Режим на постојан напон Макс. 120 V
 • Режим на постојана струја Мин. 0 А
 • Режим на постојана струја Макс. 30 А
 • Напон Мин. 110 V
 • Напон Макс. 220 V
 • Вид на DC оптоварување: програмабилно
 • Тип на дисплеј: LED
 • Тип на интерфејси: RS232, USB
 • Режим на постојан отпор Мин. 0,05 Ohm
 • Режим на постојан отпор Макс. 7,5 kOhm
 • Четири режими на работа: CV / CC / CR / CP
 • Функција за тестирање на батеријата
 • Функција за исклучување на меморијата
 • Функција за краток спој
 • Функција за надворешно активирање
 • Дигитални контролни елементи
 • Заштита од преоптоварување, краток спој и прегревање
 • USB, RS232 и LAN интерфејси

 

Комплетот содржи:  уред, упатство за употреба, кабел за напојување, USB кабел, RS232 кабел, софтвер ЦД.

Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2022 Loging Electronics. All rights reserved.