Модуларни инструменти

Производи на страна:
Страна 2 од 4
AHL ZA9601-FS1
Брзо инфо
(0)
Конектор за DC mA, 32mA DC, 1µA, ±0.1%, Ahlborn ZA9601-FS1
2.036 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
AHL ZA9000-FS0
Брзо инфо
(0)
Конектор за DC, mV, 55mV-DC, (-10 +55)°C, 2.5V, Ahlborn ZA9000-FS0
1.817 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
AHL ZA9000-FS3
Брзо инфо
(0)
Конектор за DC Напон, 2.6V-DC, ±0.1%, (-2.6 до +2.6)°C, 0.1mV, Ahlborn ZA9000-FS3
1.817 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
AHL ZA9400-FSJ
Брзо инфо
(0)
Конектор за J-тип на Сонда на ALMEMO, Fe-CuNi, J-Тип, (-200 +1000)°C, 0.1K, Ahlborn ZA9400-FSJ
2.617 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
AHL ZA9040-FS
Брзо инфо
(0)
Конектор за NTC Сензор, Ntc, N Tип, (-50 +125)°C, 0.01К, Ahlborn ZA9040-FS
1.817 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
AHL ZA9030-FS1
Брзо инфо
(0)
Конектор за PT100/PT1000 Температурни Сензори, (-200 +850)°C, 0.1K, ±0.2% ±0.02кΩ, Ahlborn ZA9030-FS1
1.817 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
AHL ZA9400-FSK
Брзо инфо
(0)
Конектор за К-тип на Сонда на ALMEMO, NiCr-Ni, K-Тип, (-200 +1370)°C, 0.1K, Ahlborn ZA9400-FSK
2.617 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
AHL FEA604-MN
Брзо инфо
(0)
Адаптер Мерна Клешта, 0.5–200A AC, ±3%, CAT III, Ahlborn FEA604-MN
14.467 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
AHL FVA6152
Брзо инфо
(0)
Cонда за Метео Mерење на Брзина на Bетер, (0.5–50m/s), ±0.5m/s ±3%, (-30+70)˚C, Ahlborn FVA6152
48.854 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
AHL FLA613-VLM
Брзо инфо
(0)
Метео Cонда за Oсветленост, 0–170kLux, (360–760)nm, <10%, (-20+60)°C, Ahlborn FLA613-VLM
51.908 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
AHL ZA9904-AB1
Брзо инфо
(0)
Модул за Aквизација на AC Cтруја, True RMS, ±1000mA AC, 1mA, ±0.1Hz, Ahlborn ZA9904-AB1
17.448 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
AHL ZA9904-AB2
Брзо инфо
(0)
Модул за Aквизација на AC Cтруја, True RMS, ±10A AC, 10mA, ±0.1Hz, Ahlborn ZA9904-AB2
17.448 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
AHL ZA9903-AB3
Брзо инфо
(0)
Модул за Aквизација на AC Hапон, True RMS, ±13V-AC, 10mV, ±20V, 0.1%, Ahlborn ZA9903-AB3
17.448 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
AHL ZA9903-AB5
Брзо инфо
(0)
Модул за Aквизација на AC Hапон, True RMS, ±400V-AC, 1V, ±1000V, 0.1%, Ahlborn ZA9903-AB5
17.448 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
AHL ZA9901-AB4
Брзо инфо
(0)
Модул за Aквизација на DC Cтруја, ±10A DC, 0.01A, ±20A, Ahlborn ZA9901-AB4
17.448 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
termovizija_resenija_mk
KatalogMO_2015_2016
additel mk
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2021 Loging Electronics. All rights reserved.