ALMEMO Mерен Инструмент

AHL MA2450-1
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
AHLBORN
Mерен Инструмент, Компактен, 4 Канали, 35 Мерни Опсези, A/D Конвертор
16.285 ден
(вклучено ДДВ): 2.484,15 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

Ahlborn MA2450-1 е компактен мерен инструмент со повеќе од 35 мерни опсези, еден влез, интерфејс и подршка за аналоген излез (опција).

 

Технички карактеристики:

  • Одличен инструмент со 1 ALMEMO® влезен приклучок и 4 канали
  • 2 ALMEMO ® излезни приклучоци за сите интерфејс кабли, мрежни кабли, тригери/реле-кабли
  • Целоснен сензорски и програмирамабилен уред
  • Дисплеј во 2-реда (7/16 сегментен и приказ на единици) вклучувајќи и тастатура со 7 копчиња
  • Повеќе од 35 мерни опсези за термоелементи, NTC, капацитивни сензори за влажност, "dew-point" сензори, сонди за детекција на влажност, влага во дрво (FHA636MF), притисочни претворувачи (FDA602L/D, FD8214, FD8612), претворувачи на брзина, мерење на турбински проток, "split-core" тип на трансформатори (FEA604), модули за мерење на напон и струја (ZA990xAB), метеоролошки сонди за мерење на осветленост (FLA613), сензор за јаглерод диоксид, рачни (FYA600CO2H), сензор за јаглерод моноксид, озон сонда, инфра-црвени температурни сензори
  • Вграден A/D конвертор (15-bit резолуција)
  • Напојување: (10-30)V-DC (Електрички неизолиран) или 3AA алкални батерии или адаптер (220V-AC T0 12V-DC)
  • Тест функции: мониторинг на опсег, индикација за слаба батерија, индикација за состојбата на сензорот


Стандардниот сет се состои од: мерниот инструмент MA2450-1, 1 мерен влез за ALMEMO® сензори, LC екран, комуникациски интерфејси  преку 2 ALMEMO® излезни приклучоци А1, А2 за приклучување на комуникациски кабли (RS232,RS485,..) и еден ALMEMO® приклучок за DC адаптер, 3 AA алкални батерии, упатство и тест сертификат од производителот.

Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2021 Loging Electronics. All rights reserved.