ALMEMO Mерен Инструмент

AHL MA2490-1L
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
AHLBORN
Mерен Инструмент, Компактен, 8 Канали, 65 Мерни Опсези, A/D Конвертор
16.285 ден
(вклучено ДДВ): 2.484,15 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

Ahlborn MA2490-1е компактен мерен инструмент со повеќе од 65 мерни опсези, еден влез, интерна меморија.

 

Технички карактеристики:

  • Универзален инструмент со 1 ALMEMO® влезен приклучок, 8 канали и 4 интерни функциски канали
  • Целосен сензорски и програмирамабилен уред
  • Дисплеј во 2-реда (7/16 сегментен и приказ на единици) вклучувајќи и тастатура со 7 копчиња
  • Повеќе од 65 мерни опсези
  • Мерен опсег за DC напон: (-2 до + 2.6)V
  • Мерен опсег за DC милиампери: (-26 до + 26)mA
  • Мерни функции: MIN, MAX, ZERO, температурна компензација, "cold junction" компензација, регулација на сензорот
  • Вграден A/D конвертор 16-бита резолуција, 10 mops
  • Напојување: 3AA алкални батерии
  • Тест функции: мониторинг на опсег, индикација за слаба батерија, индикација за состојбата на сензорот

 

Стандардниот сет се состои од: мерниот инструмент MA2450-1, 1мерен влез за ALMEMO® сензори, LC екран, 3 AA алкални батерии, упатство и тест сертификат од производителот.

Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2021 Loging Electronics. All rights reserved.