ALMEMO Mерен Инструмент

AHL MA2490-1
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
AHLBORN
Mерен Инструмент, Компактен, 4 Канали, 65 Мерни Опсези, A/D Конвертор
21.374 ден
(вклучено ДДВ): 3.260,44 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

Ahlborn MA2490-1 е компактен мерен инструмент со повеќе од 65 мерни опсези, еден влез, интерфејс и аналоген излез.

 

Технички карактеристики:

  • Одличен инструмент со 1 ALMEMO® влезен приклучок и 4 канали
  • 2 ALMEMO ® излезни приклучоци за сите интерфејс кабли, мрежни кабли, тригери/реле-кабли
  • Целосен сензорски и програмирамабилен уред
  • Дисплеј во 2-реда (7/16 сегментен и приказ на единици) вклучувајќи и тастатура со 7 копчиња
  • Повеќе од 65 мерни опсези
  • Мерен опсег за: DC напон: (-2 до + 2.6)V; DC милиампери: (-26 дo + 26)mA
  • Мерни функции: MIN, MAX, ZERO, температурна компензација, "cold junction" компензација, регулација на сензорот
  • Вграден A/D конвертор (15-бита резолуција)
  • Напојување: (10-30)V-DC (Електрички неизолиран) или 3AA алкални батерии или адаптер (220V-AC до 12V-DC)
  • Тест функции: мониторинг на опсег

 

Стандардниот сет се состои од: мерниот инструмент MA2450-1, 1 мерен влез за ALMEMO® сензори, LC екран, интерфејс преку 2 ALMEMO ® излезни приклучоци А1, А2 и 1 ALMEMO® приклучок за DC адаптер, 3 AA алкални батерии, упатство и тест сертификат од производителот.

Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2021 Loging Electronics. All rights reserved.