GSM Модем за ALMEMO

AHL ZA1709GSMOK
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
AHLBORN
GSM Mодем, ZA 1709 GSM, RS232, 2W, Мax. 9600 baud, АТ-HAYES (ETSI standard
83.968 ден
(вклучено ДДВ): 12.808,68 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

Ahlborn ZA1709GSMOK e GSM модем за поврзување со инструмент преку мобилна мрежа.

 

Карактеристики:

  • Програмски јазик за управување: АТ-HAYES (ETSI стандарден GSM 07.07/07.05)
  • Асинхрона комуникација
  • Моќност на предавателот: 2W
  • Брзина на пренос: max. 9600 baud (стандарден GSM)
  • Kонекција со РС преку RS232 (9 пински SUB-D конектор)
  • Работна температура: (-20 до 70)°C


Составни компоненти на мерниот комплет: GSM модем, кабле ZA1909DK5, адаптер за напојување, сет приклучни кабли и инсталациски материјал.

Коментари (0) Напишете коментар

Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2021 Loging Electronics. All rights reserved.