PT100 Tемпературна Cонда

AHL FPA106L0100H
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
AHLBORN
Tемпературна Cонда, PT100, Класа B, Убодна, (70 +500)°С, 0.8s, AHL FPA106L0100H
10.178 ден
(вклучено ДДВ): 1.552,58 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

Ahlborn FPA106L0100H е убодна температурна сонда од Тип PT100.

Технички карактеристики:

  • Meрен елемент: PT100, класа B
  • Мерен опсег: (-70 +500)°С
  • Време на одзив: 8s
  • Оклопен елемент: Inconel
  • Должина на рачка: 127mm
  • Кабел: 1.5mm тефлон/силикон


 

Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2021 Loging Electronics. All rights reserved.