Hot-Wire Tермоанемометарска Cонда

AHL FVA935-TH4
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
AHLBORN
Cонда Tермоанемометарска, Hot-Wire, (0.08–2)m/s, 0.5%, (-20+70)°С, Ahlborn FVA935-TH4
22.173 ден
(вклучено ДДВ): 3.382,32 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

Ahlborn FVA935-TH4 - тeрмоанемометарска (hot-wire) сонда за мерење и снимање на брзина на проток на воздух и температура.

 

Технички карактеристики:

 • Специјална мерна сонда за мерење на брзината на проток на воздух без употреба на пропелер. Мерниот метод HOT WIRE се користи за мерење на мали протоци со голема резолуција и солидна точност.
 • Мерен опсег: (0.08–2)m/s со резолуција 0.001m/s
 • Точност: ± 0.5%
 • Време на одзив на сондата: 1.5сек.
 • Tемпературна компензација: (0+50)°С
 • Мерење на брзината на воздух во двете насоки според декларираниот правец на поставување во однос на дзижењето на воздухот
 • Девијација на мерната големина во однос на аголот на поставување на сондата: промена на агол <15%. Мерење на температурата во опсег: (-20+70)°С со резолуција 0.1°С со точност ±0.7°С
 • Типично време на одзив: 10s
 • Напојување: (6-13)V/40mA
 • Дијаметар: само 6mm
 • Должина на кабелот: 1.5mm
   
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2021 Loging Electronics. All rights reserved.