Meтео Cонда за Hасока на Bетер

AHL FVA614
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
AHLBORN
Meтео Cонда за Hасока на Bетер, (0–360)˚, ±5˚, (-30+70)˚C, Ahlborn FVA614
57.287 ден
(вклучено ДДВ): 8.738,69 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

Ahlborn FVA614 е сензор за мерење на правец на дување на ветер

 

Карактеристики:

 • Сензор за мерење на хоризонтален правец на дување на ветер
 • Ветропокажувач, направен од стабилна пластика, електроника сместен во отпорно алуминиумско куќиште на променливи временски услови, ротирачки механички покажувач со висококвалитетни лагери
 • Специјална заштита од навлегување на водата во куќиштето
 • Електронски контролирано греење во зимски услови како превенција од замрзнување на надворешните ротирачки делови и лагерите

Технички карактеристики:

 • Мерен опсег: (0–360)˚
 • Точност: ±5˚
 • Резолуција: 11.25˚
 • Принцип на мерење: оптоелектронски
 • Напојување на сензорот: (9–30)V-DC преку ALMEMO® уред
 • Работен опсег: (-30+70)˚C
 • Кабел: 12m должина
   
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2021 Loging Electronics. All rights reserved.