Мултиметар

MASTECH MS8233A
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
MASTECH
Код од Произв.: MS8233A
Мини Дигитален Мултиметар, 600V, 10A, 2MΩ
1.075 ден
(вклучено ДДВ): 163,98 ден
Б.Исп.одЛагер
w

MASTECH MS8233A - минијатурен дигитален мултиметар за изведување на основни мерења до 600V.

 

Карактеристики:

  • Мануелно нагодување на мерен опсег
  • Испис на дисплеј: 2000
  • Мерење на напон, струја и отпорност
  • Испитување на диода и куса врска
  • DataHold функција
  • CAT III 600V заштитна категорија
Приказ на дисплеј 2.000
AC Напон 600 V
DC Напон 600 V
DC Струја 10 A
Точност 0,5 %
Отпорност 2 MΩ
HOLD Функција
да
Напонска категорија
CAT III 600V
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2021 Loging Electronics. All rights reserved.