Skip Navigation Links.

Трагач на Кабли

EXTECH CT20.
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Extech

Трагач на кабли, жици

2.366 ден
(вклучено ДДВ): 360,92 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

Extech CT20 електричарска алатка наменета за проверка на континуитет на електрични конекции во процесите на лоцирање на кабли и проводници. Овозможува брза  идентификациja на два проводници кога краевите на проводниците се наоѓаат во различни простории.

 

 

Карактеристики:

  • Испитување на континуитет (непрекинатост) со трепкачко LED и силен звучен beep сигнал
  • Далечинска проверка на континуитет на долги проводници (типично -процес за две лица)  идентификување и означување на долги жици/кабли
  • Светлечка далечинска сонда - двожилна, двобојна LED сонда (црвена/зелена) за идентификација на најмногу три проводници или кабли истовремено
  • Потврда на поларитетот на кабелот: се прави со испраќање DC струен импулс 20 mA низ до двобојна далечинската сонда. На тој начин се  овозможува идентификација на проводникот на другиот крај од кабелот и се елиминира можноста за лажни отчитувања со висока импеданса
  • Лесен - се прицврстува и виси од кабелот што се тестира без да падне

Комплетот содржи: инструмент, далечинска сонда, алигатор штипки, 9V батерија, торбичка

Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2022 Loging Electronics. All rights reserved.