Термовизиска Камера

FLIR E8-XT
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
FLIR
Инфрацрвена Камера, 320x240, -20:550 °C, <0.05 °C, 45x34 °, 3", IP54
270.775 ден
(вклучено ДДВ): 41.304,66 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

 FLIR E8-XT ​термовизиска камера од Е-серијата термовизиски камери на производителот Flir наменети за секојдневно индустриско одржување. Поседува фотографска камера и посебна функција за мешање на термовизиската и фотографската слика.

 

Карактеристики:

 • Вградена посебна функција MSX  (Multi-Spectral Dynamic Imaging) за подобрување на термовизиската слика преку додавање на детали од видливата слика (остри рабови и сл.)
 • Голем осветлен LCD дисплеј со дијагонала 3"
 • IR сензор со 320x240 пиксели резолуција
 • Термичка чувствителност <0,05°C
 • Вградена фотографска камера со резолуција 3.1MP
 • Автоматски фокус
 • Tемпературен опсег: (-20-550)°C со точност ±2%
 • Брзина на освежување на сликата: 9Hz
 • Начини на приказ и снимање во меморија: потполно видлива, потполно термовизиска слика, слика-во-слика, слика со MSX функција
 • Мануелно менување на опсег на слика (span) и скала (level)
 • Мерење на температура на средишната точка на слика, подрачје на слика (area), hot/cold маркери, изотерм
 • Внатрешна меморија за снимање на 500 слики
 • Робустна и лесна: само 575g со вклучена батерија
 • Отпорна на пад од висина до 2m

Комплетот содржи:

 • Термовизиска камера Flir Е8-XT
 • LiOn Батерии
 • Адаптер за напојување
 • Дополнителен полнач за батерии
 • USB кабел
 • Упатство за користење на CD
 • Flir Tools софтвер за анализа на термовизиските слики
 • Тврд куфер за носење
Големина на дисплеј 3 ''
Температурен опсег -20 - 550 °C
Термичка чувствителност (NETD) 50 mK
Резолуција на IR детектор 320 x 240 pix
Просторен агол (FOV) 45 x 34 °
Просторна резолуција за IR (IFOV) 2,6 mRad
Резолуција на фотографска слика 3,1 Mpix
Точност 2 %
Брзина на освeжување на слика 9 Hz
Звучни коментари на слика
Не
Минимално IR фокусно растојание 60 cm
Приказ на слика
Потполно инфрацрвена
Потполно фотографска
Слика во слика
Meшана инфрацрвена и видлива (blending)
Видео излез
Не
Медиум за снимање на сликите
Внатрешна меморија
Корекција на емисија
Да
Корекција на трансмисија
Не
Колор аларми
HOT
COLD
Isotherm
Времетраење на батерија 4 h
Можност за додавање на леќи
Не
Поврзување
USB
Wi-Fi
Маса 575 g
IP заштита
IP54
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2022 Loging Electronics. All rights reserved.