Амперметар

CIR-M10230
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Circutor
Код од Произв.: EC96 .../5A

AC Амперметар, Аналоген, 5A, AC-A, 96x96.

3.083 ден
(вклучено ДДВ): 470,29 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

CIrcutor M10230 е аналоген AC амперметар за монтажа на панел за индиректно мерење преку струен трансформатор.


Карактеристики:

  • Мерен опсег (А): …/5 А
  • Агол на скала: 90º
  • Точност: 1,5
  • Димензии: 96x96
  • Терминал за завртки
  • Мерна скала (опција)
     
Мерна големина
Струја AC
Мерно подрачје (струја) 5 A
Класа на точност 1,5
Димензии на панелот
96x96 mm
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2022 Loging Electronics. All rights reserved.