Инфраред Термометар

FLUKE 62MAX
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
FLUKE
Инфрацрвен Термометар, Бесконтактен, -30:500 °C, Fluke
9.306 ден
(вклучено ДДВ): 1.419,56 ден
Б.Исп.одЛагер
w

FLUKE 62MAX - бесконтактен термометар со напредни функции, заштитено куќиште од влага и прашина со IP54, како и случаен пад од 3m. Наменет е за изведување на мерења во индустриските средини, но и сите други потреби за надежен, едноставен бесконтактен термометар.

 

Карактеристики

  • Мерно подрачје: (-30+500)°C со резолуција  0,1°C
  • Оптичка резолуција: 10:1
  • Време на одзивност <500ms
  • Голем, осветлен LCD дисплеј
  • Нагодувачка емисивност 0,10 do 1,00 со чекор 0,01
  • MIN/MAX/AVG/DIF функции
  • Капацитет на батерија:  10 часа работа со вклучени ласер и позадинско светло
  • IP54 заштита од влага и прашина
  • Заштита од пад од висина: 3m

 

Комплетот вклучува: Fluke 62Max бесконтактен термометар, 1x1,5V AA батерија, сигурносен држач за обесување на инструментот, упатство за употреба.

Температурен опсег -30 - 500 °C
Точност 1,5 %
Оптичка резолуција
10:1
Време на одзивност 500 ms
Емисивност
Нагодувачка 0,1-1
Влез за температурна сонда
Не
Ласериски зрак
Со една точка
Отчитувања
MIN
MAX
DIF
AVG
IP Заштита
IP54
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2022 Loging Electronics. All rights reserved.