Сонда за Осветленост

LUTRON LX-02
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Lutron
Адаптер за Луксметар, Тестер, Светлина
4.081 ден
(вклучено ДДВ): 622,53 ден
Б.Исп.одЛагер
w

Lutron LX-02 - додаток на дигиталните инструменти за да можат да мерат и осветленост. Со мануелниот преклопник се овозможува мерен опсег до 50000lux-a. Се напојува со 9V батерија.

 

Преносен однос:

  • 0.1mV  на Lux  за подрачје 0-2000lux
  • 0.1mV на 10 Lux  за подрачје 2000-20000 lux
  • 0.1mV на 100 Lux  за подрачје 20000-50000 lux
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2022 Loging Electronics. All rights reserved.