Мерач на Осветленост

PKT-P5086
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Peaktech
Код од Произв.: P 5086
Луксметар, Тестер, Светлина
8.239 ден
(вклучено ДДВ): 1.256,8 ден
Б.Исп.одЛагер
w

Peaktech P 5086 е метар на осветленост (луксметар) погоден за мерење на осветленоста на LED светилки, флуоресцентни или конвенционални лампи со различни бои на светлина. Мерењето се изведува во лукс (lx) или на footcandles (fc) или candela (cd). Стандардните мерачи на осветлсност кои обично се користат се погодни само за мерење на стандардни светилки со температура на боја од 2856 K и покажуваат неточни резултати за мерење за различни температури на бои.
PeakTech 5086 може да се приспособи на различни извори за мерења на осветленост кај различни флуоресцентни светилки, тунгстен светилки, црвени, сини, жолти или LED светилки со бела (дневна) светлина.
Инструментот има избор од 10 фактори за корекција за прилагодување за различни типови на осветлување, како и 99 мемориски места за снимање на податоците.

 


Карактеристики:

 

  • Мерење на интензитетот во лукси (lx),футкандела (fc) или кандела (cd)
  • Мерен опсег: 40, 400, 4000, 40000, 400000 Lux
  • Точност: 3%
  • 10 фактори за прилагодување на изворот на светлина
  • Меморија: 99 записи
  • Косинусна корекција на сензорот
  • Мерење: Класа А JIS C 1609: 1993 + CNS 5119
  • Min / Max и AVG функции
  • Авторско нагодување на опсег и нулирање


Комплетот содржи: инструмент, 3x1.5V АА батерии, упатство и торба за носење

Мерни големини
Осветленост
Logger функција
Не
Врска со компјутер
Не
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2022 Loging Electronics. All rights reserved.