LED тестер

PKT-P5002
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Peaktech
Код од Произв.: P 5002
Тестер на LED Диоди, Зенер Диоди, Електролитски Кондензатори, 0:300 V DC
4.629 ден
(вклучено ДДВ): 706,12 ден
Б.Исп.одЛагер
w

Peaktect P 5002 -  практичен тестер за LED диоди и други компоненти. Уредот генерира излезен напон со линеарно зголемување помеѓу 0 до 300 V DC, што се прилагодува на поврзаниот товар, така што чувствителните компоненти не се уништуваат. Уредот особено е погоден за апликации кај сервисирање и поправка.

 

Карактеристики:

  • Испитен напон: 0V до 300V
  • Тестирање на поединечни LED диоди или LED панели
  • Тестирање на напон на издржливост на електролитски кондензатори
  • Тестирање на Зенеров напон на Зенер диоди
  • Безбедност: EN 61010-1


Комплетот содржи: преносен куфер, мерни сонди, кабел за напојување и упатство за употреба.

Logger функција
Не
Врска со компјутер
Не
Коментари (0) Напишете коментар

Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2022 Loging Electronics. All rights reserved.