Мерач на светлински параметри

DELTA HD2101.2
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Код од Произв.: HD2101.2

Тестер, луксметер, фото-радиометар.

42.819 ден
(вклучено ДДВ): 6.531,71 ден
Б.Исп.одЛагер
w

DeltaOhm HD2101 е преносен рачен тестер на  светлински параметри:  луксметар за мерење на осветленост, PAR, светлосна радијација (низ VIS-NIR, UVA, UVB и UVC спектрални региони или мерење на ефективното зрачење според кривата на дејство на УВ).

Мерните сензори се опремени со специјален SICRAM модул за автоматско препознавање и задавање на мерната големина.

Карактеристики:

  • Мерни големини и функционирање во зависност од употревениот сензор
  • Мерни параметри: осветлување (LP471PHOT сензор), осветленост (LP471LUM2 сензор), зрачење (LP471RAD), УВ светлина (LP471UVA/B/Вкупен сензор), глобално сончево зрачење (LP471PYRA)
  • Покрај моменталното мерење, инструментите го пресметува временскиот интеграл на мерната големина Q(t)
  • Функциите Max, Min и Avg за пресметка на максималната, минималната или просечнита вредност
  • Останатаи функции вклучуваат: релативно мерење REL, функцијата HOLD и автоматско исклучување што исто така може да се оневозможи
  •  IP66 степен на заштита

Комплетот содржи:  инструмент HD2102, алкални батерии 4x1,5V, прирачник за работа, куќиште и софтвер DeltaLog9 што може да се преземе од веб-страницата на Delta OHM

Мерни големини
Осветленост
Logger функција
Да, преку врска со компјутер
Врска со компјутер
Да, опционо
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2022 Loging Electronics. All rights reserved.