Логер Мерач на Температура и Влага

EXTECH RHT20
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Extech
Термохигрометар, Термометар, Хигрометар
10.456 ден
(вклучено ДДВ): 1.594,98 ден
Б.Исп.одЛагер
w

Extech RHT20 - инструмент за логирање на температура и влажност, кој се одликува со робустно куќиште погодно за користење во нестандардни услови. Наменет е за користење во средини, како: складишта, замрзнувачи, комбиња за превоз, магацини и др. Инструментот поседува USB приклучок за поврзување со компјутер, а со користење на соодветниот софтвер (кој е вклучен со инструменот) се обработуваат резултатите. Големата меморија овозможува долготрајно логирање без пребришување на истата.

 

Карактеристики:

 • Температурен опсег: (-40 +70)˚C
 • Точност при температурни мерења: ±1˚C (-40 +10)˚C, ±2˚C за останатото подрачје
 • Релативна влажност: (0-100)%
 • Точност при мерења на влага: ±3%RH (20-40% и 60- 80%), ±5%RH (0-20% и 80-100%)
 • Резолуција темп./влага: 0.1˚C/0.1% RH
 • Мерење на точка на роса
 • USB интерфејс за едноставно нагодување на инструментот и пренесување на податоците на компјутер
 • Програмабилно време на земање на примероци: од 1 секунда до 24 часа
 • Кориснички програмабилни алармни нивоа за температура и рел. влажност
 • LCD дисплеј со приказ на моменталните вредности, мин/макс. и алармен статус
 • Меморирање на 16.000 температурни и 16.000 вредности на влага според кориснички програмираното време на земање примероци
 • Напојување: 3.6V литиумска батерија со долг век на траење

 

Комплетот содржи: батерија, држач за монтирање на ѕид со систем за заклучување соодветен софтвер за анализа
 

Изведба
Монтажен (фиксен)
Мерни големини
Температура и влага
Излез
USB
Релеен излез
Не
Дисплеј
Да
Logger функција
Да
Аларми
Аларм со LED
Приклучување на надворешна сонда
Не
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2022 Loging Electronics. All rights reserved.