Калибратор за Бучава

TECPEL DSL-336
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
TECPEL
Калибратор за Бучава, DSL-336, 94dB, 114dB, Tecpel
17.448 ден
(вклучено ДДВ): 2.661,56 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

TECPEL DSL-336 е наменет за калибрација на мерачите на ниво на бучава, за моделите со 1", 1/2" i 1/4" димензија на микрофон.

 

Карактеристики:

  • Излезно ниво на звук: 94dB и 114dB извор на звук при фреквенција 1kHz
  • Точност 0,5dB при референтни услови
  • Едноставна употреба
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2022 Loging Electronics. All rights reserved.