Мерач на Бучава

PKT-P8005
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
PEAKTECH
Код од Произв.: P 8005
Мерач на Ниво на Звук, 30 - 130 dB
13.736 ден
(вклучено ДДВ): 2.095,32 ден
Б.Исп.одЛагер
w

Peaktech P-8005 - инструмент за мерење на ниво на звук од класа II со меморија, висока точност и робустно куќиште со можност за монтирање на трипод (вклучен во комплетот). Идеален за изведување на контролни мерења во отворени и затворени простории.
Софтверскиот пакет овозможува да ги анализирате резултатите и да изработувате професионални извештаи.

 

Карактеристики:

  • Мерен опсег: (30–130)dB
  • Точност: ±1.4dB
  • Мемориски простор од 32.000 локации
  • Променливо време на логирање: 1sek – 1min
  • МIN/MAX, Data Hold и Auto Power Off функции
  • Вградена USB порта
  • Мерења во согласност со ANSI и IEC61672-1 Type 2 стандардите

Комплетот содржи: инструмент, кабел за одвојување на микрофонот од куќиштето со должина 3m, AC адаптер, Windows компатибилен софтвер, USB кабел, заштита за микрофонот, трипод, батерија 9V, адаптер за напојување и куфер за носење.
 

Класа на звук
Класа 2
Logger функција
Да
Врска со компјутер
Да
1/1 и 1/3 фреквентна анализа
Не
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2022 Loging Electronics. All rights reserved.