Мерач на Бучава

EXTECH SL400
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
EXTECH
Личен Дозиметар за Бучава, 30 - 140 dB, 20Hz - 8kHz
55.217 ден
(вклучено ДДВ): 8.422,93 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

Extech SL400 - Компактен и лесен мерач со вградена меморија за мерење и снимање на изложеност на бучава. Мерењата се вршат преку одвоен микрофон додека на дисплејот од инструментот се прикажуваат моменталното ниво и измерена вкупната изложеност на бучава за одреден временски период.

 

Карактеристики:

  • Мерење на изложеност на бучава во согласност со стандардите: OSHA, MSHA, DOD, ACGIH и ISO
  • Променливо времетраење на мерењата: 1sek- 24 часа
  • Нагодување на мерното ниво, однос на промена на нивото на бучава и нивото на тригер на инструментот
  • Снимање на информации како време на старт/стоп на снимањето, % на изложеност на бучава и проекција на вкупна изложеност за 8 часовен временски период, максимално измерено ниво
  • USB приклучок за поврзување со компјутер, софтвер за преглед и анализа на податоците

Комплетот содржи: дозиметар, 0,5" микрофон со 0,8m кабел, 9V батерија, USB кабел, CD со софтвер, упатство за користење и куфер за носење.

 

Logger функција
Да
Врска со компјутер
Да
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2022 Loging Electronics. All rights reserved.