Софтвер за WLAN Мониторинг

FLUKE AM/A1150G
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
FLUKE-NETWORKS
Софтвер, WLAN Мониторинг
237.782 ден
(вклучено ДДВ): 11.322,95 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

Аirmagnet Wi-Fi Analyzer - претставува стандардна алатка за мобилно снимање и мониторинг на Wi-Fi мрежите. Софтверот e наменет за IT техничарите за брзо решавање на проблемите и детектирање на безбедносните закани во мрежите.
Детектира проблеми при поврзувањето, интерференција меѓу корисниците, конфликти меѓу уредите и промените на сигналот во зависност од локацијата и времето.
Софтверот е компатибилен со сите 802.11a/b/g/n стандарди и 4.9GHz мрежи. Обезбедува комплетен увид во клучните конфигурациски подесувања: jачина на сигнал, шум, SSID, сигурносни подесувања, тип на уред, 802.11n компатибилност и др.

 

Карактеристики:

  • Комплетно решение за анализа и менаџмент на 802.11 а/b/g/n мрежи
  • Класификација и физичко лоцирање на дивите корисници во мрежата
  • Комплетен преглед на целиот Wi-Fi сообраќај
  • Детекција и анализа на WiFi и NonWiFi (Bluetooth, микробранови) уреди, преслушување и интерференција
  • Софистицирана детекција на “напади” на безжични мрежи како што се Denial of service, Network penetration и autenthication/encryption напади
  • Целосна анализа и статистика на frame/traffic/utilization за секој канал 802.11 фрејмови, CRC грешки, искористеност, брзина на пакети, тип на медиум и сл.
  • Протоколи: FTP, HTTP, SMTP, POP, Telnet и други со опции за филтрирање
  • “Top Talkers” функција за детекција на уреди кои генерираат најмногу сообраќај
  • Интегриран репортер за генерирање на професионални извештаи (PDF, XML, HTML, WORD, EXCEL)
Подржани мрежни стандарди 802.11 a/b/g/n
Работна фреквенција
2,4GHz
4,9GHz
Коментари (0) Напишете коментар

Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2022 Loging Electronics. All rights reserved.