Трагач на Кабли и Парици

FLUKE PRO3000
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
FLUKE-NETWORKS
Аналоген Трагач на Парици, Аналогна Сонда за Трагање на Кабли
8.772 ден
(вклучено ДДВ): 1.338,1 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

FLUKE PRO3000 - аналоген трагач на парици за брзо и лесно детектирање на кабли. Комплетот се состои од генератор со два режима на генерирање (континуален и тонски сигнал) на сигнали, "aligator" штипки и RJ11 конектор, сонда за барање со променлив врв (во случај на оштетување лесна замени само врвот на сондата).

 

Карактеристики:

  • Напојување: батерија 9V
  • Домет: до 16km
  • "Smart Tone" технологија за генерирање на различни тонови

 

Комплетот содржи: генератор на сигнал, приемник на сигнал, батерии и упатство за користење.

 

Тип на генериран сигнал
Аналоген
Конектори за приклучување
RJ11
Крокодил штипки
Можност за работа на активна мрежа
Не
Идентификација на услуги
Ethernet
POTS
PoE
Проверка на врската на мрежните кабли
Не
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2022 Loging Electronics. All rights reserved.