Bluetooth Слушалки

NE-BTHS01
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Nedis
Код од Произв.: HPBT5050BK
Слушалки, Bluetooth, In-Ear, Микрофон, Вградена Батерија
2.717 ден
(вклучено ДДВ): 414,46 ден
Б.Исп.одЛагер
w

Уживајте во ултимативната слобода на безжичниот пренос!

Овие Bluetooth слушалки од Nedis ставаат крај на заплетканите кабли и досадните држачи околу уши и врат. Единствено нешто што треба да носите се овие лесни слушалки за во уво. Со силиконски капачиња во три различни димензии перфектно одговараат за секој корисник. Одлични вести за сите кои неможат без музика, слушалките можете да ги користите за најразлични активности, дури и за трчање. Ќе бидете изненадени од квалитетот на звукот од така мали слушалки. Благодарение на моќните резонантни комори, овозможуваат длабок бас и чисти средни и високи тонови. Дополнително ги блокираат надворешните несакани звуци, овозможувајќи импресивно искуство.

 

Карактерситики:

 • Вграден микрофон за разговори
 • Полнење за 1.5 час, овозможува до 3 часа музика
 • Кутија за чување кој претставува полнач и може да ги наполни до 3 пати
 • Индикација за нивото на батеријата на кутијата со сини LED диоди
 • Bluetooth V4.1 безжична технологија за стабилна без интерференции конекција
 • Работен опсег до 10 метри, овозможува максимална слобода во движењето
 • Standby време до 110 часа
 • Слушалки со вградена контрола за пауза/плеј на музика, одговарање/одбивање/игнорирање на повици
 • Индикација за слаба батерија доколку нивото на батеријата е под 20%
 • Слушалките и кутијата работат целосно безжично за максимална слобода
 • Вклучено кабелче за напојување

 

Пакувањето содржи:

 • Слушалки за во уво
 • Кабелче за напојување
 • мали/средни/големи силиконски капачиња
 • Упатство за употреба
Работен опсег 10 m
Време во “stand-by” 100 h
Време на работа: ± 3 h
Bluetooth® верзија 4,1
Боја
 црна
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2021 Loging Electronics. All rights reserved.